АРХІВ НОВИН 2016 року


27/12/2016 Презентація першого номера електронного часопису запорізьких краєзнавців "КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ"

Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України  започаткувала електронне видання Спілки - "КРАЄЗНАВСТО ЗАПОРОЖЖЯ". Часопис стане майданчиком як для професійних дослідників запорозького краю, так і для всих небайдужих, хто переймається питаннями його історії, культури та традицій.


Далее Комментариев: 0

12/12/2016  Позачергова конференція ЗОО НСКУ

12 грудня 2016 року відбулась позачергова конференція Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, присвячена питанням внесення змін та доповнень до Положення про ЗОО НСКУ та обрання делегатів від обласної організації на VI з`їзд НСКУ


Далее Комментариев: 0

02/12/2016 Вперше Спілка краєзнавців Запорожжя прийняла участь в якості співорганізтора Всеукраїнського конкурсу "Хортицькі дзвони"

Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України у 2016 році долучилась до організації та прийняла участь в проведенні третього Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило "Хортицькі дзвони"


Далее Комментариев: 0

01/12/2016 "Поетами народжуються" - Вечір пам`яті до 40-річчя від дня народження запорозької поетеси та піснярки Марини Брацило

  02 грудня 2016 року Мариночці Брацило - нашій землячці, поетесі Запорозького краю, авторці та виконавиці справжніх за духом українських пісень, мало б виповнитися 40 років.

Вечір пам`яті, до співорганізаторів якого долучилась і Запорізька спілка краєзнавців, став можливим завдячуючі родині поетеси та основному його організатору - краєзнавчому відділу Запорізької обласної бібліотеки.


Далее Комментариев: 1

25/11/2016 Запорізькі спільчани обговорили проблеми українського краєзнавства на XIV конференції НСКУ

25 листопада 2016 року відбулась XIV Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Українське краєзнавство в соціокультурному просторі: історичні ретроспекції та виклики сучасності», присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка та 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

 


Далее Комментариев: 0

25/11/2016 Представники Запорізького регіонального осередку прийняли участь в роботі пленуму Правління НСКУ

25 листопада 2016 року у роботі пленуму Правління Національної спілки краєзнавців України прийняли участь член правління НСКУ – Сурченко С.В та голова Запорізької обласної організації НСКУ Денисенко О.В.

 


Далее Комментариев: 0

23-24/11/2016 Учасники ХХХVI обласної конференції учнівської молоді "Земля за порогами" отримали нагороди від Запорозьких краєзнавців

Конференція організована Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства  Запорізької облради з метою залучення учнівської молоді до активної дослідницької діяльності з вивчення та збереження природної та історико-культурної спадщини рідного краю


Далее Комментариев: 0

21/11/2016 ВОЇНИ СВІТЛА І ДОБРА  З "ХОРТИЦІ" (До дня гідності і свободи)

Непересічна історія про співробіників Національного заповідника "Хортиця", які в складний і суперечливий час стали "воїнами світла", що стали на захист України, її вільного і демократичного майбутнього


Далее Комментариев: 1

12/11/2016 Участь членів комісії з туристичного краєзнавства Спілки  у засіданні круглого столу "Тенденції розвитку туризму: тренди, бренди та основні напрямки

Захід організовано Запорізькою обласною туристичною асоціацією спільно з Всеукраїнською асоціацією гідів та за підтримки ДП  «Навчально-консультаційний центр по туризму" Міністерства культури України, під патронатом Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

 


Далее Комментариев: 0

10/11/2016 "Шовкова держава" Марини Брацило - номінант від ЗОО НСКУ на здобуття Премії Президента України

  Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України, відповідно до Положення про щорічну премію Президента України «Українська книжка року», затвердженого Указом Президента України від 16 грудня 2009 року №1058, висунула на здобуття премії у номінації «за видатні досягнення у галузі художньої літератури» - книжкове видання творів сучасної української поезії Марини Брацило  «Шовкова держава».


Далее Комментариев: 1

26-27/10/2016 Спілка краєзнавців Запорожжя - учасник форуму юних екскурсоводів

За участю запорозьких краєзнавців пройшов Запорізький обласний Форум юних екскурсоводів серед учнівської молоді «Край, в якому я живу: екскурсія для друга» , організований Комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» ЗОДА.


Далее Комментариев: 0

21/10/2016 Запорізька спілка краєзнавців співорганізатор VIII Новицьких читань

21 жовтня 2016 року в м.Запоріжжя відбулась Всеукраїнська наукова конференція «VІII Новицькі читання», організатором яких виступає Запорізьке Наукове товариство імені Якова Новицького, а з 2016 року співорганізатором - Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України .


Далее Комментариев: 0

20-21/10/2016  Представництво  спілки краєзнавців на міжнародній конференції з питань туризму

Голова комісії з туристичного краєзнавства представила ЗОО НСКУ на VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми фізичного виховання, реабілітації, спорту і туризму», присвячена 15-річчю заснування Інституту здоров’я, спорту і туризму.

 


Далее Комментариев: 0

29/09/2016 Нова виставкова зала "Запоріжжя на зламі імперій" відкрилась за ініціативи запорозьких краєзнавців

Експозиційна зала «Запоріжжя на зламі імперій. 1914 – 1921 рр.», присвячена подіям, які  відбувались на території сучасної Запорізької області в період Першої світової війни та національно-визвольних змагань .


Далее Комментариев: 0

24/06/2016 "Великий Луг Запорозький у ХІХ столітті" - нове картографічне видання запорозьких спільчан

Ініціатором проекту виступив член комісії з бібліотечного краєзнавства ЗОО НСКУ, депутат Запорізької міської ради, завідувач науковою бібліотекою НЗ«Хортиця» - В’ячеслав Зайцев. Написав її - молодший науковий співробітник НЗ «Хортиця» - Олег Власов .


Далее Комментариев: 0

11/06/2016 Перша краєзнавча конференція ЗОО НСКУ

11 червня 2016 року

відбулась

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

 «Перспективи та програма розвитку краєзнавства

в Запорізькій області

на 2016-2020 р.р.»

              м.Запоріжжя

Запорізький обласний краєзнавчий музей


Далее Комментариев: 0

21/05/2016 Запорізькі краєзнавці презентували себе на першому туристичному фестивалі-ярмарку

Запорізька обласна організація національної спілки краєзнавців України презентувала себе на першому в Запоріжжі туристичному фестивалі-ярмарці, організатором якого виступив Департамент культури, туризму, національностей та релігій  облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Запорізька обласна туристична асоціація» за підтримки облдержадміністрації, обласної ради та Запорізької міської ради.

 


Далее Комментариев: 0

13-14/05/2016 Члени ЗОО НСКУ - учасники Всеукраїнської наукової конференції "Історія степової України ХVІІ - ХІХ стст."

13-14 травня 2016р.

в Запоріжжі

на вшанування пам`яті професора Запорізького національного університету Анатолія Васильовича Бойка відбулась

Всеукраїнська наукова конференція 

"ІСТОРІЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ ХVІІ - ХХ СТОЛІТТЯ".


Далее Комментариев: 0

12/05/2016 Участь спільчан у перевиданні краєзнавчої спадщини видатних дослідників Запорозького краю

Перевидання альбому фотографій з географічно-історичним нарисом "Дніпрові пороги" видатного українського історика  Дмитра Яворницького стало можливим завдяки актої участі у підготовці
членів ЗОО НСКУ  -  Максим Остапенко та Олега Власова.


Далее Комментариев: 0

12/05/2016 Запорізька спілка краєзнавців висунула свого номінанта на здобуття обласної літературно-мистецької премії ім. Петра Ребра

На здобуття премії у номінації автор-початківець ЗОО НСКУ подано першу збірку поезій Сажинської Ірини  «Приблизькість», яка  вийшла друком  у травні 2016 року та ілюстрована малюнками самої авторки.


Далее Комментариев: 0

12/05/2016 Участь спілки в громадських слуханнях доповнень Стратегії розвитку Запорізької області

12 травня 2016р. повинні були відбутися Громадські слухання стосовно погодження тексту змін до Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року в частині розвитку культури.


Далее Комментариев: 0

08/04/2016 Запорозькі краєзнавці розпочали роботу над новим проектом - "ІСТОРІЯ ЗАПОРОЗЬКОГО КРАЮ: МІСТА І СЕЛА"

В історії нашого краю, кожного міста і навіть самого маленького села, наче в краплині води, відбиті вікопомні сторінки історії українського народу. Тут жили наші предки, тому кожен район, місто, село овіяні подихом історії, донести яку до кожного – завдання краєзнавчої спільноти Запорозького краю.


Далее Комментариев: 0

04/04/2016 Започатковано новий проект Спілки "100-річчя Української революції" та створено його оргкомітет "

Спілка запорозьких краєзнавців розпочинає роботу над проектом, який буде повністю реалізовано у 2017 році - році Української революції

1917 - 1921 років.  


Далее Комментариев: 0

01/03/2016 Робоча зустріч з керівництвом НСКУ на підтримку роботи Запорізьких спільчан

01 березня 2016р. у в м.Києві відбулась зустріч Голови Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Денисенко Олени Володимирівни та Голови редакційної колегії Сурченка Сергія Володимировича та керівництва Національної спілки краєзнавців України


Далее Комментариев: 0

18/02/2016 Звітно-виборча конференція ЗОО НСКУ

     18 лютого 2016 року відбулась Конференція Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

 Висока явка членів Спілки забезпечила правомочність зборів  і надала змогу обговорити такі важливі і необхідні питання життєдіяльності Спілки. 


Далее Комментариев: 0

28/01/2016 Три століття козацького флоту від спільчанина-краєзнавця В`ячеслава Саричева

Член Запорізького регіонального осередку Спілки краєзнавців України, істрик та журналіст присвятив своє дослідження історії і традиціям козацького суднобудування та морським походам, які налічують більше трьох століть.


Далее Комментариев: 0

27/12/2016 Презентація першого номера електронного часопису запорізьких краєзнавців "КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ"

Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України  започаткувала електронне видання Спілки - "КРАЄЗНАВСТО ЗАПОРОЖЖЯ". Часопис стане майданчиком як для професійних дослідників запорозького краю, так і для всих небайдужих, хто переймається питаннями його історії, культури та традицій.


Далее Комментариев: 0

12/12/2016  Позачергова конференція ЗОО НСКУ

12 грудня 2016 року відбулась позачергова конференція Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, присвячена питанням внесення змін та доповнень до Положення про ЗОО НСКУ та обрання делегатів від обласної організації на VI з`їзд НСКУ


Далее Комментариев: 0

02/12/2016 Вперше Спілка краєзнавців Запорожжя прийняла участь в якості співорганізтора Всеукраїнського конкурсу "Хортицькі дзвони"

Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України у 2016 році долучилась до організації та прийняла участь в проведенні третього Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило "Хортицькі дзвони"


Далее Комментариев: 0

01/12/2016 "Поетами народжуються" - Вечір пам`яті до 40-річчя від дня народження запорозької поетеси та піснярки Марини Брацило

  02 грудня 2016 року Мариночці Брацило - нашій землячці, поетесі Запорозького краю, авторці та виконавиці справжніх за духом українських пісень, мало б виповнитися 40 років.

Вечір пам`яті, до співорганізаторів якого долучилась і Запорізька спілка краєзнавців, став можливим завдячуючі родині поетеси та основному його організатору - краєзнавчому відділу Запорізької обласної бібліотеки.


Далее Комментариев: 1

25/11/2016 Запорізькі спільчани обговорили проблеми українського краєзнавства на XIV конференції НСКУ

25 листопада 2016 року відбулась XIV Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Українське краєзнавство в соціокультурному просторі: історичні ретроспекції та виклики сучасності», присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка та 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

 


Далее Комментариев: 0

25/11/2016 Представники Запорізького регіонального осередку прийняли участь в роботі пленуму Правління НСКУ

25 листопада 2016 року у роботі пленуму Правління Національної спілки краєзнавців України прийняли участь член правління НСКУ – Сурченко С.В та голова Запорізької обласної організації НСКУ Денисенко О.В.

 


Далее Комментариев: 0

23-24/11/2016 Учасники ХХХVI обласної конференції учнівської молоді "Земля за порогами" отримали нагороди від Запорозьких краєзнавців

Конференція організована Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства  Запорізької облради з метою залучення учнівської молоді до активної дослідницької діяльності з вивчення та збереження природної та історико-культурної спадщини рідного краю


Далее Комментариев: 0

21/11/2016 ВОЇНИ СВІТЛА І ДОБРА  З "ХОРТИЦІ" (До дня гідності і свободи)

Непересічна історія про співробіників Національного заповідника "Хортиця", які в складний і суперечливий час стали "воїнами світла", що стали на захист України, її вільного і демократичного майбутнього


Далее Комментариев: 1

12/11/2016 Участь членів комісії з туристичного краєзнавства Спілки  у засіданні круглого столу "Тенденції розвитку туризму: тренди, бренди та основні напрямки

Захід організовано Запорізькою обласною туристичною асоціацією спільно з Всеукраїнською асоціацією гідів та за підтримки ДП  «Навчально-консультаційний центр по туризму" Міністерства культури України, під патронатом Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

 


Далее Комментариев: 0

10/11/2016 "Шовкова держава" Марини Брацило - номінант від ЗОО НСКУ на здобуття Премії Президента України

  Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України, відповідно до Положення про щорічну премію Президента України «Українська книжка року», затвердженого Указом Президента України від 16 грудня 2009 року №1058, висунула на здобуття премії у номінації «за видатні досягнення у галузі художньої літератури» - книжкове видання творів сучасної української поезії Марини Брацило  «Шовкова держава».


Далее Комментариев: 1

26-27/10/2016 Спілка краєзнавців Запорожжя - учасник форуму юних екскурсоводів

За участю запорозьких краєзнавців пройшов Запорізький обласний Форум юних екскурсоводів серед учнівської молоді «Край, в якому я живу: екскурсія для друга» , організований Комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» ЗОДА.


Далее Комментариев: 0

21/10/2016 Запорізька спілка краєзнавців співорганізатор VIII Новицьких читань

21 жовтня 2016 року в м.Запоріжжя відбулась Всеукраїнська наукова конференція «VІII Новицькі читання», організатором яких виступає Запорізьке Наукове товариство імені Якова Новицького, а з 2016 року співорганізатором - Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України .


Далее Комментариев: 0

20-21/10/2016  Представництво  спілки краєзнавців на міжнародній конференції з питань туризму

Голова комісії з туристичного краєзнавства представила ЗОО НСКУ на VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми фізичного виховання, реабілітації, спорту і туризму», присвячена 15-річчю заснування Інституту здоров’я, спорту і туризму.

 


Далее Комментариев: 0

29/09/2016 Нова виставкова зала "Запоріжжя на зламі імперій" відкрилась за ініціативи запорозьких краєзнавців

Експозиційна зала «Запоріжжя на зламі імперій. 1914 – 1921 рр.», присвячена подіям, які  відбувались на території сучасної Запорізької області в період Першої світової війни та національно-визвольних змагань .


Далее Комментариев: 0

24/06/2016 "Великий Луг Запорозький у ХІХ столітті" - нове картографічне видання запорозьких спільчан

Ініціатором проекту виступив член комісії з бібліотечного краєзнавства ЗОО НСКУ, депутат Запорізької міської ради, завідувач науковою бібліотекою НЗ«Хортиця» - В’ячеслав Зайцев. Написав її - молодший науковий співробітник НЗ «Хортиця» - Олег Власов .


Далее Комментариев: 0

11/06/2016 Перша краєзнавча конференція ЗОО НСКУ

11 червня 2016 року

відбулась

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

 «Перспективи та програма розвитку краєзнавства

в Запорізькій області

на 2016-2020 р.р.»

              м.Запоріжжя

Запорізький обласний краєзнавчий музей


Далее Комментариев: 0

21/05/2016 Запорізькі краєзнавці презентували себе на першому туристичному фестивалі-ярмарку

Запорізька обласна організація національної спілки краєзнавців України презентувала себе на першому в Запоріжжі туристичному фестивалі-ярмарці, організатором якого виступив Департамент культури, туризму, національностей та релігій  облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Запорізька обласна туристична асоціація» за підтримки облдержадміністрації, обласної ради та Запорізької міської ради.

 


Далее Комментариев: 0

13-14/05/2016 Члени ЗОО НСКУ - учасники Всеукраїнської наукової конференції "Історія степової України ХVІІ - ХІХ стст."

13-14 травня 2016р.

в Запоріжжі

на вшанування пам`яті професора Запорізького національного університету Анатолія Васильовича Бойка відбулась

Всеукраїнська наукова конференція 

"ІСТОРІЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ ХVІІ - ХХ СТОЛІТТЯ".


Далее Комментариев: 0

12/05/2016 Участь спільчан у перевиданні краєзнавчої спадщини видатних дослідників Запорозького краю

Перевидання альбому фотографій з географічно-історичним нарисом "Дніпрові пороги" видатного українського історика  Дмитра Яворницького стало можливим завдяки актої участі у підготовці
членів ЗОО НСКУ  -  Максим Остапенко та Олега Власова.


Далее Комментариев: 0

12/05/2016 Запорізька спілка краєзнавців висунула свого номінанта на здобуття обласної літературно-мистецької премії ім. Петра Ребра

На здобуття премії у номінації автор-початківець ЗОО НСКУ подано першу збірку поезій Сажинської Ірини  «Приблизькість», яка  вийшла друком  у травні 2016 року та ілюстрована малюнками самої авторки.


Далее Комментариев: 0

12/05/2016 Участь спілки в громадських слуханнях доповнень Стратегії розвитку Запорізької області

12 травня 2016р. повинні були відбутися Громадські слухання стосовно погодження тексту змін до Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року в частині розвитку культури.


Далее Комментариев: 0

08/04/2016 Запорозькі краєзнавці розпочали роботу над новим проектом - "ІСТОРІЯ ЗАПОРОЗЬКОГО КРАЮ: МІСТА І СЕЛА"

В історії нашого краю, кожного міста і навіть самого маленького села, наче в краплині води, відбиті вікопомні сторінки історії українського народу. Тут жили наші предки, тому кожен район, місто, село овіяні подихом історії, донести яку до кожного – завдання краєзнавчої спільноти Запорозького краю.


Далее Комментариев: 0

04/04/2016 Започатковано новий проект Спілки "100-річчя Української революції" та створено його оргкомітет "

Спілка запорозьких краєзнавців розпочинає роботу над проектом, який буде повністю реалізовано у 2017 році - році Української революції

1917 - 1921 років.  


Далее Комментариев: 0

01/03/2016 Робоча зустріч з керівництвом НСКУ на підтримку роботи Запорізьких спільчан

01 березня 2016р. у в м.Києві відбулась зустріч Голови Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Денисенко Олени Володимирівни та Голови редакційної колегії Сурченка Сергія Володимировича та керівництва Національної спілки краєзнавців України


Далее Комментариев: 0

18/02/2016 Звітно-виборча конференція ЗОО НСКУ

     18 лютого 2016 року відбулась Конференція Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

 Висока явка членів Спілки забезпечила правомочність зборів  і надала змогу обговорити такі важливі і необхідні питання життєдіяльності Спілки. 


Далее Комментариев: 0

28/01/2016 Три століття козацького флоту від спільчанина-краєзнавця В`ячеслава Саричева

Член Запорізького регіонального осередку Спілки краєзнавців України, істрик та журналіст присвятив своє дослідження історії і традиціям козацького суднобудування та морським походам, які налічують більше трьох століть.


Далее Комментариев: 0