28/01/2016 Три століття козацького флоту від спільчанина-краєзнавця В`ячеслава Саричева

Член Запорізького регіонального осередку Спілки краєзнавців України, істрик та журналіст присвятив своє дослідження історії і традиціям козацького суднобудування та морським походам, які налічують більше трьох століть.


Презентоване В’ячеславом Саричевим науково-популярне видання стало закономірним результатом багаторічних досліджень фахівців  та спеціалістів Національного заповідника «Хортиця» та Експедиції Підводних Археологічних робіт. За десятиліття дослідницьких робіт виявлено, піднято на поверхню та досліджено сотні археологічних об’єктів від доби неоліту і до XX ст. Найвагомішим є комплекс знахідок, пов’язаний з діяльністю Запорозької верфі часів російсько-турецької війни 1736-1739 рр., де за активної участі запорозьких козаків будували військові судна(бригантини, галери, дубель-шлюпки, козацькі човни та ін.) для боротьби із Османською імперією за Північне Причорномор’я.

 

 

 

Саричев В. Д. Три століття козацького флоту. – Запоріжжя: Кераміст, 2015. – 136 с., іл., укр., англ.

 

Це науково-популярне видання має численні ілюстрації, англійський переклад та розраховане на всіх, хто цікавиться українською історією.

 


     Відомими запорозьким краєзнавцем. істориком, журналістом досліджується роль Запорозького козацтва в глобальних історичних процесах на прикладі його суднобудування та судноплавства, які традиційно пов’язують із XVI - XVII ст. – часом численних походів легендарних "чайок" по Чорному морю.

      Але й у пізніші часи козацьке судноплавство та суднобудування не щезли, адже вони сягають своїм корінням доби давнього слов'янства та Київської Русі. Цей багатовіковий історичний феномен культури українського народу не міг зникнути в нікуди. Штучне обмеження козацької військово-морської історії XVI - XVII ст. збіднює історію українського народу, зокрема принижує його роль в освоєнні Північного Причорномр'я та Приазов'я.

      У XVIII ст., козацьке суднобудування набуло нових технологій, а "чайки XVIII", більше відомі вже як "дуби", новоманірні козацькі лодії" та під іншими назвами залишалися тією зброєю, з якою запорожці брали участь у геополітичних процесах навколо чорноморського регіону, продовжуючи таким чином свою історичну місію – збереження українського народу, його культури та державності на перехресті зовнішньополітичних зусиль тодішніх наддержав – Речі Посполитої, Османської Імперії та Московського царства.

Оставить комментарий

Комментарии: 0