04/05/2016 Марина Брацило - сторінка пам`яті літературного Запорожжя

04 травня 2016 року до фондів Запорізького обласного художнього музею  передано погруддя Марини Брацило автором роботи - Сергієм Жолудем, скульптором із Запоріжжя, відомим своєю роботою "Птах-ангел" на бульварі Шевченко.


"Одвічний Степ пам’ятає багато чого. У його долонях зроджувалися і зникали цілі народи. Якби він міг говорити - годі було б шукати кращого підручника з історії рідної землі. Втім - він таки говорить. З тим, хто хоче його почути. І озивається пам’яттю давно минулих подій, колишньої звитяги і слави. І коли я торкаюся босоніж духмяних степових трав - немов би чую його голос. І голос той розповідає мені те, що я відчуваю відколи себе пам’ятаю - серцем і пульсацією крові. І лицарі нашого минулого для мене - майже реальність. Тому я й намагаюся зловити саме тут дароване Господом Слово. Чи ж вдається - судити вам. Я просто - ділюся тим, чим зі мною так щедро ділиться мій Степ." 

 

      Ці проникливі слова належать нашій сучасниці та землячці - поетесі, піснярці - Марині Брацило.

      Вже майже три роки не має з нами цієї обдарованої Богом людини - у червні 2013 року її життя трагічно обірвалось. Але за неї говорять її поезії, її пісні, бо вони про любов до свого козацького роду, до степу, до моря, до життя.

    "Поетесою таки треба народитися" - саме про неї говорили відомі українські митці - і в вісімнадцять, на підтвердження своєї поетичної обдарованості, вже виходить її перша, проте вже зріла збірка "Хортицькі дзвони" (1995р.). 

    Саме таку назву має сьогодні започаткований Запорізьким національним університетом та творчою громадськістю Запоріжжя Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та української авторської пісні  імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони».

04 травня 2016 року в приміщенні Запорізького обласного художнього музею відбулась подія, яка не повинна пройти повз уваги запорожців - до фондів музею передано погруддя Марини Брацило власноруч автором роботи - скульптором із Запоріжжя, який зараз працює у Львові - Сергієм Жолудем (наш земляк відомий запорожцям своєю роботою "Птах-ангел", яка розміщена на бульварі Шевченко).

      Працюючи над скульптурою - пам`ятником поетесі - Сергій читав збірки її поезій і тому натхнення, отримане від творчості та відчуття майстра надали роботі такої виразності.

   До присутніх на заході представників творчої громадськості Запоріжжя звернувся актор Дмитро Московцев, товариш Марини як по творчості, так і по життю. Пісні, написані поетесою та присвячені нашому козацькому краю, у виконанні цього відомого всім запорожцям актора, члена Спілки театральних діячів України, лунали з надзвичайною проникливістю та сумом.

   Дмитро Московцев - член організаційного комітету пісенного конкурсу імені Марини Брацило і тому особливий наголос ставив на всебічній підтримці обдарованої молоді на теренах української поезії та авторської пісні, як це завжди робила поетеса та піснярка.

Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України також виступила на підтримку літературного руху Запорозького краю.

      Голова Правління Спілки - Денисенко Олена - підкреслила необхідність державної підтримки такого значущого для всього запорозького краю культурного заходу, як конкурс молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило "Хортицькі дзвони". Запорозька спілка краєзнавців, як учасник Громадських слухань тексту змін до Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року в частині розвитку культури, які відбудуться 12 травня 2016 року, запропонувала внести конкурс як проектну ідею до Плану реалізації вищевказаної стратегії.

    Запорізькі краєзнавці впевнені, що це ті проекти, які держава повинна підтримувати в першу чергу і вона  має на це і політичну волю, і достатньо можливостей для відповідного фінансування. Турбота за розвиток культури та підтримка патріотизму в регіоні не повинні лягати на плечі батьків таких обдарованих дітей, а є нагальною державною потребою.

   Спілка всебічно буде і в подальшому підтримувати і конкурс, ставши його партнером та співорганізатором, і особисто сім`ю Людмили Федорівни Брацило - члена Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яка плідно працює в літературно-мистецькій, туристичній та фолькльорно-етнографічній комісіях Спілки. 

Оставить комментарий

Комментарии: 0