"Хортицький лабіринт" запорізьких краєзнавців - гідний претендент на отримання гранту

Перемога проекту у конкурсі "Ми- це місто" стане почаптком створення на туристичній мапі Запоріжжя нового об`єкту зеленого туризму та захистить унікальний куточок острова Хортиця від подальшої руйнації.


  Автор проекту, який висунуто Запорізькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України за участь у конкурсі соціальних проектів "МИ - це місто" - унікальна людина, дослідник  та захисник унікальної природи Хортиці Сергій Василенко.

  Для індустріального Запоріжжя одним із актуальних завдань є створення паркових зон,які б слугували і «легенями» нашого міста, і місцем, де містяни мали б змогу проводити активний відпочинок з друзями та сім’єю.

  Саме на вирішення цього завдання і розроблено Проект «Хортицький лабіринт», в якому планується задіяти майже 40 гектарів вже існуючої системи паркових алей-лабіринтів, які є різними за видовим складом дерев та кущів і розташовані в західній частині острова Хортиця. Мандруючі цими стежинами з алеї в алею, які просто неймовірним чином переплітаються і створюють лабіринт, здається, що потрапляєш в інші виміри і світи.

   Неймовірно особливістю «Хортицького лабіринту» є вдале сполучення  природньої  складової з елементами історичної спадщини (залишки редутів, лінії фортифікаційних укріплень і багато інших).

   Вже зараз лабіринт можливо розглядати і як екскурсійний об’єкт, і як об’єкт для проведення тренувань та змагань з орієнтування, квестів, занять з краєзнавства та природознавства, активного відпочинку.

   Завдяки реалізації проекту ділянки між алеями в майбутньому будуть присвячені окремим проектам, які планується розробити спільно з Хортицькою національною академією, а вже зараз визначене місце на інформаційне наповнення «поляни медитації», території «Дуба, що вижив», степова ділянка та інші.

   Що ж до головної мети проекту «Хортицький лабіринт», то вона полягає в популяризації  та благоустрою цього неймовірного природнього об’єкту, виховання любові до природи та шанобливого ставлення до культурної спадщини, почуття відповідальності, і бажання здобути знання про свою рідну землю, про свій край.

 

   Результати конкурсу будуть проголошені 26 травня 2017 року - вболіваймо засвоїх!