ЗАПОРОЗЬКИЙ СПАДОК


  Розділ "Нематеріальна спадщина Запорожжя" в електронному часопису Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України "КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ" направлений на висвітлення болючого питання для нашого регіону - виявлення, дослідження, збереження та популяризація притаманних тільки нашим територіям особливостей в усних традиціях, виконавському мистецтві, звичаях, обрядах, святкуваннях, традиційних ремеслах, знаннях та практиці, що стосуються природи та всесвіту.


05-09/02/2018 Участь краєзнавців у тренінгу регіонального центру ЮНЕСКО

5-9 лютого 2018 року у м.Дніпро Регіональним центром ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини у м.Софії (Болгарія), Центром розвитку «Демократія через культуру» та Управлінням культури, національностей і релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації проведено п’ятиденний тренінг з питань імплементації Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини.

Read More

10/11/2017 Краєзнавці Запоріжжя запрошують на конференцію з питань нематеріальної культурної спадщини

Запрошуємо 

10 листопада 2017р. 

на І Всеукраїнську науково-практичну краєзнавчу конференцію  

«Нематеріальна культурна спадщина Запорожжя - живий скарб України: проблеми дослідження, збереження та розвитку» 

 


Read More

"Січова школа Джур" - проект Спілки запорізьких краєзнавців на здобуття гранту

Ідея, яка приймає участь у конкурсі соціальних проектів "Ми - це місто" є сучасною інтерпретацією системи козацького виховання дітей на території Запорозької Січі з середини ХVІ століття.


Read More

УСНА ІСТОРІЯ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ. Запорізький край

Усна історія Степової України репрезентує багатотомне видання усноісторичних матеріалів, записаних під час експедицій Запорізького наукового товариства ім. Я.Новицького, Запорізьким відділенням Інституту українськогї археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України та Інститутом усної історії Запорізького національного університету


Read More 0 Comments

МЕТОДИКИ польових етнографічних та фольклорних досліджень

   Пропонуємо до роботи постійно оновлювану підбірку методик різних часів, направлених на допогу під час самостійних етнографічних та фольклорних досліджень та експедицій.

  Вивчайте, досліджуйте, збагачуйтесь і збагачуйте інших, пропагуйте!


Read More 0 Comments

Корисні посилання

Список елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

на сайті організації

Browse the Lists of Intangible Cultural Heritage and the Register of Best Safeguarding Practices