"Січова школа Джур" - проект Спілки запорізьких краєзнавців на здобуття гранту

Ідея, яка приймає участь у конкурсі соціальних проектів "Ми - це місто" є сучасною інтерпретацією системи козацького виховання дітей на території Запорозької Січі з середини ХVІ століття.


 Проект підготовано запорозькими спілчанами - краєзнавцями: Митрофановою Тетяною Григорівною та Палійчук Оленою Вікторівною.

  Проект «Січова школа «Джур» включає елементи відтворення історичних традицій та сучасну інтерпретацію системи козацького виховання дітей на території Запорозької Січі, яка набула свого поширення ще з середини ХVІ століття. Школа Джур, як традиція патріотичного виховання, є елементом нематеріальної культурної спадщини Запорожжя, який запропоновано Спілкою до включення не тільки до регіонального, але й до національного переліків.

  Реалізація проекту полягає як в стилістичному облаштуванні окремого куреня на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», так і в безоплатному навчанні за розробленими  програмами з національно-патріотичного виховання дітей та молоді дітей віком  від 10 до 16 років міста Запоріжжя.

  Реалізація запропонованого проекту сприятиме вихованню у молодого покоління запоріжан почуття громадянської відповідальності та формуванню національної ідентичності.

   Результати конкурсу буде оголошено 26 травня 2017 року - вболіваймо за своїх!